Herubimmy Academy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Herubimmy Academy


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pierdut printre note muzicale

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:33 pm

Am intrat in camera de muzica cu chitara in spate. M-am asezat pe un scaun la geam si am inceput sa-mi misc usor mana pe corzile chitarii.
Sus In jos
Ryuusa

Ryuusa


Mesaje : 512
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:44 pm

Ma grabeam sa ajung in sala de pictura..si...trecui pe langa sala de muzica..auzind pe cineva cantand la chitara..asa ca ma oprisem langa usa pentru a asculta in continuare.
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:47 pm

Se mişcă fără a provoca vreun zgomot pe coridor, având chitara bine fixată pe spate. Sosise în sfârşit clipa în care avea să cânte din nou, stăpânindu-şi pe cât posibil nerăbdoarea. O observă pe tânără, apropiindu-se încet, atingând-o pe umăr.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:47 pm

Am trecut repede de la un ritm lent la unul saltaret. Cantam Simple Plan- No love.
Sus In jos
Ryuusa

Ryuusa


Mesaje : 512
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:49 pm

Simtisem pe cineva atigandu-ma..ma intorsesem repede catre fata..

-Buna! am soptit.
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:50 pm

-Hello, răspunse cu un zâmbet uşor, observând ustensilele de pictură din mâinile acesteia.
-Uhm, cursul acela e în altă clasă, sau confund eu..? întrebă puţin încurcată, sperând să nu fi greşit sala.
Sus In jos
Ryuusa

Ryuusa


Mesaje : 512
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:53 pm

-Nu..ma grabeam spre sala de pictura..dar m-am oprit aici pentru a mai auzi cum canta... am soptit.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:55 pm

Nu ajunsesi la sfarsitul melodiei dar m-am oprit si am inceput sa cant o melodie trista.
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:56 pm

-Ah, am înţeles acum, murmură zâmbind uşurată, privind după în jur.
-Ei bine, eu cred că intru, ne mai vedem, zise pe un ton lent, deschizând uşa de la sală extrem de încet, fără a provoca vreun zgomot, pătrunzând înăuntru.
Sus In jos
Ryuusa

Ryuusa


Mesaje : 512
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 7:57 pm

Vazand ca eram in intarziere am ascultat ultimele note cantate de baiat la chitara..si apoi plecasem.
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:02 pm

Îl ascultă cu atenţie câteva momente, după care se aşeză pe un scaun, lăsând uşor de pe umăr să-i alunece chitara, scoţând din geantă partiturile. Se mişca lent, aranjându-şi-le în faţa sa, trăgând pentru câteva clipe aer în piept, după care luă chitara în braţe.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:04 pm

Nici nu am observat-o pe fata. Eram prea ocupat sa cant, melodia era despre moartea parintilor mei si sentimentele ce le-am avut in acele clipe. Desi din versuri nu-ti dadeai seama pentru cine sau ce era melodia
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:06 pm

Nu vroia să-l întrerupă, astfel că păstră o tăcere deplină, ascultându-l atentă.
"Hm..e tristă, pe stilul meu, din câte observ.." gândi zâmbind slab.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:09 pm

Termin melodia apoi trag adanc aer in piept si-mi mut privirea spre geam, privind cerul senin
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:13 pm

-Ahh, a fost frumoasă. Tu ai compus-o..? întrebă pe un ton şoptit atunci când observă că acesta terminase, privirea fiindu-i îndreptată înainte, fără vreo ţintă anume.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:14 pm

Imi intorc privirea spre fata. Nici n-o observasesi in camera.
-Da!zambesc. Si mersi!
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:17 pm

-Cu plăcere, avem un lucru în comun. Cântam probabil melodii pe aceeaşi temă, murmură, ridicând pana de lângă ea, dorind să cânte, se abţinuse de prea mult timp.
-Dacă nu te deranjează, cred că voi cânta şi eu..
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:18 pm

-Da-i drumul!zambesc si o privesc atent asteptand sa inceapa sa cante
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:22 pm

Auzindu-i răspunsul, zâmbi slab, începând să-şi mişte degetele cu o viteză destul de mare pe corzi, decizând a începe cu o melodie mai puternică, mai "agitată". Zâmbetul i se pronunţa uşor odată cu adâncirea în ritm, începând să cânte, versurile fiind destul de sadice, asta îi era imaginaţia ei, dat fiind faptul că îşi compunea singură şi versurile.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:24 pm

Incep sa dau din picior pe ritmul melodiei. Nu mai auzisem o astfel de melodie deci mi-am dat seama ca a compus-o singura.
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:30 pm

Continuă, atingând uneori sunete mai înalte, însoţite de slabe ţipete puternice din partea ei. Peste câteva minute încetă, având deja un zâmbet puternic pe faţă.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:37 pm

-AI compus-o tu nu?o intreb privind-o.
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:43 pm

-Mda, în general cânt ce compun eu, şopti păstrându-şi zâmbetul în timp ce îl privi scurt.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 261
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:45 pm

-Cateodata imi place sa cant si ce nu compun eu!zambesc
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 384
Data de înscriere : 14/06/2010

Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale EmptyLun Iun 14, 2010 8:48 pm

-Hehe, şi eu mai fac cover-uri din plictiseală, mărturisi trăgând aer mai puternic în piept.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pierdut printre note muzicale Empty
MesajSubiect: Re: Pierdut printre note muzicale   Pierdut printre note muzicale Empty

Sus In jos
 
Pierdut printre note muzicale
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» ~~" Pierdut prin iad

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Herubimmy Academy  :: ~>Herubimmy Academy~ :: Cluburi de Arta :: Sala de Muzica-
Mergi direct la: